Haber

Dünya Şampiyonu yeni ‘bocce’ oyuncuları yetiştiriyor

Bingöl Yeni TV / BİNGÖL (İGFA) –Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü spor salonunda tribünlerin arkasındaki sahada çalışarak dünya şampiyonluğu kazanan Eda Sayak, yeni gelişen bu branşa uygun saha olmadığı için 30 öğrenciye bocce ile antrenman yapıyor.

13 yaşında başladığı bocce’deki başarısıyla gençlere örnek olan Sayak, yeni şampiyonlar yetiştirmek için takım arkadaşı Sevilay Gezli ile birlikte yeni sporcular yetiştiriyor.

Beden eğitimi hocasının tavsiyesi ile bocce sporuna başladığını söyleyen Sayak, “Küçüklüğümden beri hedefim beden hocası ya da polis olmaktı. Ben daha çok bocce ile ilgileniyordum.Tabii bu noktaya çok kolay gelmedik emek vererek.Vererek,sabırla ve hayaller kurarak buralara geldik. Bu başarıya ulaşmak bizim için kolay olmadı, her noktada büyük bir emek, inanç var. Bu anlamda antrenör olarak sporcularıma bu sporu devretmek benim için gurur verici” dedi.

Gençlik ve Spor Merkezi’nde antrenör olarak görev yapan Sayak, Sevilay Gezli ile birlikte sporcu yetiştirdiklerini anlatarak, “30’a yakın sporcumuz var. Onlara örnek olmak, ilerlemelerine yardımcı olmak benim için çok pahalı. Bu yolda ilerlemek ve hayatlarına dokunmak için koçluk yapmak benim için çok önemli, onun için çok değerli.” dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu