Haber

TVF ve FIPAV hakem seminerlerinin ilki İtalya’da yapıldı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile İtalya Voleybol Federasyonu’nun (FIPAV) ortak hakemlik seminerinin ilki İtalya’da gerçekleştirildi.

TVF’den yapılan açıklamaya göre, iki ülke federasyonları arasında geçen yıl Antalya’da imzalanan altyapı, antrenör ve hakem eğitimleri konulu iş birliği anlaşmasının ardından ilk ortak resmi etkinlik düzenlendi.

Seminerde TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Başkanı ve CEV Hakem Komisyonu Üyesi Aziz Yener ile Uluslararası Voleybol Hakemi Erdal Akıncı, İtalya Merkez Hakem Kurulu Başkanı Daniele Rapisarda ve kupada görev yapacak hakemlerle ilk ortak seminerde yer aldı.

Seminer öncesi Yener ve Akıncı ile bir araya gelen FIPAV Lideri Giuseppe Manfredi ve FIVB Tahkim Kurulu’nun İtalyan üyesi Francesco D’alo, Türkiye’de meydana gelen deprem felaketinden duydukları üzüntüyü dile getirerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Seminerde ayrıca Türkiye’deki Challenge System (GDS) uygulamaları hakkında videolarla desteklenmiş bilgiler veren Aziz Yener, hakem seminerlerinde kullanılan eğitim materyallerini İtalyan hakemlere gösterdi. Türkiye’de oynanan maçlardaki durumlar İtalyan hakemler tarafından yorumlanarak bilgi alışverişinde bulunuldu.

İki ülke federasyonları arasındaki ortak çalışmanın ikincisi, Bayanlar AXA Sigorta Kupası Voley Dünya Baltacıoğlu Özel Dönem Final Etabı’nda gerçekleştirilecek.

ipsalahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu