Haber

Gözler 9 Eylül’de! F.Bahçe’de genel kurul için seferberlik ilan edildi

Fenerbahce 9 Eylül’de yapılacak Büyük Tüzük Değişikliği Genel Kuruluna üyelerin katılımı için seferberlik ilan edildi. Sarı-lacivertlilerin başkanı Ali Koç, üyelere çağrıda bulunarak katılımın hayati önem taşıdığını vurguladı.

“FENERBAHÇELİK’İN BU SORUMLULUĞU ÜSTLENMESİ GEREKİR”

Sözcü’de yer alan habere göre, F.Bahçe Başkanı Ali Koç, yaptığı açıklamada, “Yıllardır süren çalışmaların hayata geçmesi için her bir F.Bahçelinin sorumluluk alması, o günü F.Bahçe’sine adaması ve toplantımıza katılması gerekiyor” dedi. .Fenerbahçe üyeliği bu sorumluluğu en sahiplenici şekilde üstlenmeyi gerektirir.” terimleri kullandık.

Koç şöyle devam etti:

“STADYUMUN ADI DEĞİŞİKLİĞİ BAŞVURUSUNUN YAPILMASI İÇİN OY VERECEĞİZ”

“Tüzük değişikliği toplantısında stadımızın Ceddin’imizin adını taşıması için gerekli başvurunun yapılması yönünde oylama yapacağız. Ben çok iyi biliyorum ki, bu oyda pay sahibi olmak, Fenerbahce taraftarları için geleceğe iz bırakmak anlamına geliyor. Milyonlarca taraftarımızın resmi temsilcileri, fenerbahçeli olmanın sorumluluğunu taşıyan ve kendini ait hisseden tüm üyelerimiz 9 Eylül Cumartesi günü bir araya gelecek. Aynı gün tüzük değişiklik kurultayımıza da katılacaklarına yürekten inanıyorum.

“BU ÇOK ÖNEMLİ”

7405 No’lu SporKulüpler ve Spor Federasyonları Kanunu ile spor Kulüpler için önemli düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemelerin en kritiklerinden biri, spor kulüplerinin dernek statüsünün kaldırılması ve ‘spor kulübü’ adı altında yeni bir tüzel kişilik tanımlanmasıdır. Bu düzenleme sonrasında kulübümüzün sekiz branşta faaliyet göstermeye devam edebilmesi için tüzüğümüz; Spor Maddesine uygun biçimde değiştirilmesi gerekmektedir. Özetle tüzük değişiklik toplantımız kulübümüzün geleceği açısından hayati önem taşıyor.”

Kaynak: Haberler.com / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu