Haber

Gökhan Zan: Çöp arar gibi ceset mi arayacağız?

Depremin en büyük hasara yol açtığı Hatay’da bulunan eski milli futbolcu ve Hatayspor Yardımcı Antrenörü Gökhan Zan, bölgedeki hijyen sorununa dikkat çekti.

FOX TV yayınına katılan Zan, bölgede hala keşfedilmemiş batıklar olduğuna dikkat çekti. Cenazelerin tamamı kaldırılmadan enkaz kaldırma çalışmasına başlanmaması gerektiğini belirten Gökhan Zan, şunları kaydetti:

‘CESEV BULMAK BİLE UMUT VERİYOR’

“Umutlu bir yaşamı beklerken artık cesedi bulmak bile bize umut veriyor. Buna geldik. Herkes yalvarıyor. AFAD’dan gelip çalışıyorlar, evet Allah razı olsun ama yetersiz kalıyorlar. Koordinasyon yetersiz. Buradaki insanların hepsi kan ağlıyor. ‘Artık bedenimi istiyorum, onunla mutlu olacağım’ diyor. Çünkü yarın enkaz kaldırıldığında, kovalar girince, moloz kaldırıldığında bu insanlar nereye gidecek? Çöp arar gibi ceset mi arayacağız? Sonumuz böyle mi olacak?

Henüz girmemiş binlerce kepçe moloz var. Bu insanlar kimi arayacak? Sesimizi kim duyacak? Cesetlerimizi ne yapacağız? Nasıl bileceğiz? Vücudumuz şişti. Kokmaya başlayacak. Tanınmaz hale gelecek. Bu insanlar ne yapacak? İlk üç gün duran tüm kovalar ve vinçler için bağırdım. Dün kimse kalmamıştı. Allah’tan korkun. Bir tane kalmadı. Nereye gittin? 8. gün kimse yok, orası boş.

‘BİZİM BEDENİMİZ OLMADAN KİMSE Sıçamaz’

Madencileri ve askerlerimizi kullanın. Yalvarırım, diyor insanlar. Sesler var. Biz bir şey yapamayız diyenler gidiyor. İnsanlık öldü mü? Artık bedenlerimizi gördüğümüz için mutluyuz. Biz bu duruma düştük. İnsanlar böyledir. Şansımıza terk edilmişiz. Bu şehre nasıl girilir, bu cesetler nasıl çıkarılır? Uyum sıfırdır. Binlerce enkaz hala duruyor. Cenazemizi kepçeyle vermeden kimse vurmasın. İnsan olarak son görevimizi yapmak istiyoruz. Onu örf ve adetlerimize göre gömmek istiyoruz. En azından bunu yap.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu