Haber

Biden’ın meme biyopsisi: Kanserli doku başarıyla çıkarıldı

Beyaz Saray, Medical O’Connor’ın Biden’ın göğsündeki lezyondan 16 Şubat’ta aldığı biyopsinin sonucuna ilişkin raporunu kamuoyuna açıkladı.

“Kanserli doku başarıyla çıkarıldı”

O’Connor, biyopsi lezyonunun bazal hücreli karsinom adı verilen bir cilt kanseri türü olduğunu belirtti. “Tüm kanserli doku başarıyla çıkarıldı.” ifadesini kullandı. Biyopsi yapılan bölgenin çevresine de elektrodesikasyon uygulandığını anlatan O’Connor, ek bir tedaviye gerek olmadığını ifade etti.

O’Connor, bazal hücreli karsinom lezyonlarının metastaza yatkın olmadığına dikkat çekti.

Biden gözetim altında

Öte yandan, doktor bu lezyonların büyüme potansiyeline sahip olduğunu kaydetti. Biyopsi bölgesinin iyileştiğini belirten O’Connor, Başkan’ın rutin kontrolleri çerçevesinde durumunun takip edileceğini söyledi.

Beyaz Saray, 80 yaşında olduğu için Amerikan kamuoyunda başkanlık görevini tam olarak yerine getirip getiremeyeceği konusunda sık sık gündem olan Biden’ın sağlık durumu hakkında detaylı bilgiler içeren Doktor O’Connor’ın raporunu 17 Şubat’ta kamuoyuyla paylaştı. yaşında. Biden’ın sağlığı “Cumhurbaşkanlığı görevlerini yerine getirmeye uygun”O’Connor, Başkan’ın göğsündeki bir lezyon için biyopsi yapıldığını ancak sonuçların şu anda mevcut olmadığını kaydetti.

kulu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu